Udruga hrvatskih pacijenata – Marijo Drlje, pitamo ministra Beroša , zašto ne funkcionira e-naručivanje iz nekih ordinacija u PZZ?

Zašto se Ministre u PZZ ne pojavljuju slobodni termini za e-naručivanje? Odgovor kada dobijemo objavit ćemo ovdje.

———- Forwarded message ———
Šalje: marijo drlje <marijodrlje1@gmail.com>
Date: ned, 19. srp 2020. u 13:30
Subject: Fwd: E-uputnica je li ukinuta, a ako nije je li je netko sabotira?
To: <kabinet@miz.hr>,

Tratinska 27/1 (poštu slati na Kopernikova 3)

U Zagrebu 19. srpnja 2020.

UHP/20-71

E-uputnica je li ukinuta, a ako nije je li je netko sabotira?

Ministru zdravstva izv. prof. dr. sc. Vili Beroš

Poštovani gospodine Ministre

e-mail:marijodrlje1@gmail.com

Preko fb 11. srpnja 2019. smo uputili upit ministru Vili Berošu, o nemogućnosti naručivanja internetom iz nekih obiteljskih ordinacija. Do danas odgovor nismo dobili?

Ministre, puno ljudi se žali da ih obiteljski liječnici ne mogu internetom naručiti na specijalističke preglede jer im se ne otvaraju termini za naručivanje, već ih  šalju pješke na centralno naručivanje po bolnicama.
JESTE LI  TO ODLIČNO CIVILIZACIJSKO DOSTIGNUĆE ZABRANILI? JE LI i NEKI LJUDI IZ SELA, OTOKA…GDJE NEMA NI JAVNOG PRIJEVOZA MORAJU PUTOVATI I PO 40 -50 …km i to samo za naručiti se?

Pitamo Vas zašto još uvijek postoje čuvene tekice po odjelima u koje sestre naručuju oboljele? JE LI TE TEKICE NISU DAVNO TRIBALE POSTATI POVIJEST?
Je li ovo možda ima veze sa  nekim pohlepnim lobistima tajkunizacije SJZS i mogućim preusmjeravanjem oboljelih iz SJZS u privatni?

Pitamo Vas, ako je zabranjeno naručivanje internetom jeste li time nepotrebno ugrozili oboljele , putovanjem javnim prijevozom, dolaskom u bolnice na centralno naručivanje…?

Pitamo Vas ako nije zabranjeno naručivanjem e-uputnicom zašto to “ponekad” (a nije ipak vezano za prekid signala…?) ne funkcionira?
Molimo Vas za službenu obavijest po ovom pitanju, UHP-a , a mi bi to kao službenu obavijest stavili na našu stranicu…Ministre, nije dobro ovo što se događa u smislu dostupnosti prava na liječenje na zlatnom standardu u solidarnom javnom zdravstvenom sustavu (SJZS).

Marijo Drlje dipl.oec