Udruga hrvatskih pacijenata – Marijo Drlje, pitali smo je li svaki pacijent koji u Specijalnoj bolnici “Sveta Katarina” obavi dijagnositčku pretragu, uz pisani nalaz dobije i slikovni zapis pregleda na  CD-u?.

Odgovor smo vrlo brzo dobili i možete ga pročitati u nastavku.

———- Forwarded message ———
Šalje: marijo drlje <marijodrlje1@gmail.com>
Date: čet, 18. lip 2020. u 14:32
Subject: Je li se uz otpusno pismo mora izdati i CD oboljeloj ako je obavljena pretraga snimanja na CT…?
To: <info@svkatarina.hr>

Tratinska 27/1 (poštu slati na Kopernikova 3)

U Zagrebu 18. lipnja 2020.

SPECIJALNA BOLNICA SV. KATARINA ZABOK

Bračak 8, 49210 Zabok, Croatia

info@svkatarina.hr

n/p prof Dragan Primorac
(ne možemo naći na internetu na koju osobu iz rukovodstva možemo osobno uputiti upit, a Vi se predstavljate u javnosti…)

Poštovani vi koji vodite ovu bolnicu,
javljaju nam se neki oboljeli koji su bili kod vas na dijagnostici, da navodno NE mogu dobiti kompletnu dokumentaciju kao npr CD uz otpusno pismo.
Pitamo Vas ako uz otpusno pismo ne izdajete i CD, zašto ne izdajete i CD ?
Samo pitamo ništa ne tvrdimo, a Vas molimo za precizan i jednostavan odgovor.
Koliko mi znamo uz svaku dijagnostičku pretragu snimanja npr CT uz otpusno pismo mora se izdati i CD , jer jedino na taj način oboljeli ima potrebnu dokumentaciju za može bitno drugo stručno mišljenje.
Molimo Vas za jednostavan i precizan odgovor, je li to baš tako ili nije.
Želimo Vas podsjetiti da po Zakonu o zaštiti prava pacijenata NN169/04, Članak 23 govori o pravu na pristup medicinskoj dokumentaciji.
U očekivanju Vašeg točnog i, jednostavnog  odgovora, želimo Vam obilje zdravlja sa prve crte oboljelih.
U dobroj vjeri
Marijo Drlje dipl.oec
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
ODGOVOR NA NAŠ UPIT SMO DOBILI i možete ga pročitati u nastavku:
———- Forwarded message ———
Šalje: Igor Borić <igor.boric@svkatarina.hr>
Date: pet, 19. lip 2020. u 10:55
Subject: Odgovor
To: <marijodrlje1@gmail.com>, Specijalna bolnica Sv.Katarina <info@svkatarina.com>
Cc: <draganprimorac2@gmail.com>Poštovani  gospodine Drlje,Odgovor na vaše pitanje je: svaki pacijent koji u Specijalnoj bolnici “Sveta Katarina” obavi dijagnositčku pretragu, uz pisani nalaz dobije i slikovni zapis pregleda na  CD-u.Za sva daljnja pitanja stojim Vam na raspolaganju.

S poštovanjem,

Napomena, u potpisu nema nikoga!

Iz odgovora se može vidjeti, da  svi  koji obave  dijagnostičku pretragu u toj bolnici dobiju uz pisani nalaz  i slikovni zapis pregleda na  CD-u!