Udruga hrvatskih pacijenata-Marijo Drlje, za sve koji su u potrebi za topli obrok u gradu Zagrebu mjesta podijele su u tekstu dolje, a pored ostalog i u sklopu Caritasa i na području Retkovca u Dubravi.

Molimo vas dijelite dalje sa ciljem da se oni koji su u potrebi upoznaju gdje mogu dobiti topli obrok. Budimo solidarni. Hvala vam. M.D.

 

Udruga hrvatskih pacijenata (UHP)

Tratinska 27/1 (poštu slati na Kopernikova 3)

Zagreb,

 https://udrugahrvatskihpacijenata.hr/

https://www.facebook.com/udrugahrvatskihpacijenata.hr

U Zagrebu 31. ožujka 2020.

e-mail:marijodrlje1@gmail.com

 

Poštovani, (Na zamolbu Nataše Maček, objavljujemo.)

putem mobilne aplikacije Whats app mi je došla informacija o radu pučke kuhinje u sklopu Caritasa i na području Retkovca u Dubravi, no osim te informacije ona je sadržavala i bitnu stavku, a to je mali broj ljudi koji koristi uslugu zadnjih nekoliko dana te da bi se slijedom toga ta usluga u Retkovcu mogla zatvoriti. Smatram da bi bilo korisno kada biste na internetsku stranicu vaše udruge stavili informacije o mjestima gdje je sve dostupna usluga i time povećali broj informiranih ljudi o prethodno navedenom.

OBAVIJEST ZA UDRUGU HRVATSKIH PACIJENATA

“U Zagrebu otvoreno nekoliko novih punktova za korisnike pučkih kuhinja kako bi mogli lakše preuzeti topli obrok, a sukladno mjerama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske za zaštitu zdravlja i sprječavanje širenja zaraze koronavirusom te ograničavanja javnog prijevoza. Održavanju reda i provođenju propisanih mjera zaštite svoj su doprinos dali pripadnici navijačke grupe Bad Blue Boys.

U organizaciji podjele toplih obroka, uz Ustanovu Dobri dom Grada Zagreba, sudjeluju Gradski ured za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom Grada Zagreba, Caritas Zagrebačke nadbiskupije, Caritas Župe sv. Antuna Padovanskog (Sveti Duh) i Gradsko društvo Crvenog križa Zagreb.

Mjesta podjele su:

• Caritas Zagrebačke nadbiskupije, Gajnice, Crnojezerska 20 – za korisnike s Črnomerca, Podsuseda – Vrapče;
• Caritas Zagrebačke nadbiskupije, Dubrava, Av. Dubrava 220 – za korisnike iz Sesveta,
• Caritas Župe Sv. Antuna Padovanskog, Sv. Duh 33 – za korisnike s Trešnjevke (Sjever i Jug);
• „Blagovaonica Branimirova“, Kneza Branimira 35 – za korisnike s područja Donji Grad (Centar), Gornji Grad -Medveščak, Trnje i Podsljeme;
• “Blagovaonica Cerska”, Cerska 3 – za korisnike s područja Dubrave i Maksimira;
• “Blagovaonica Alfirevićeva”, Alfirevićeva 6 – za korisnike s Peščenice i Žitnjaka;
• Gradsko društvo Crvenog križa Zagreb, Siget 18 – za korisnike iz Novog Zagreba (Zapad, Istok, Brezovica).

Svi korisnici na podjelu obroka trebaju donijeti svoje posude kako bi mogli preuzeti obrok.

Obroci se dijele svaki dan u vremenu od 11 do 13,30 sati, a dnevno je osigurano oko 2.200 obroka.

Korisnici se prilikom preuzimanja obroka moraju obvezno pridržavati propisanih uputa i mjera zaštite kako bi zaštitili i sebe i druge.”

Citirane informacije su preuzete s internetske stranice: http://www.czn.hr/vijesti/od-danas-topli-obroci-i-na-tri-caritasove-lokacije.

Hvala unaprijed!

LP
Nataša Maček

1+