Udruga hrvatskih pacijenata – Marijo Drlje, poslije vaših upita, kakav ispravan račun morate dobiti za usluge koje plaćate, uputili smo upit Ministru zdravstva.

Kad dobijemo službeni odgovor od Ministra zdravstva objavit ćemo ga ovdje.

Tratinska 27/1 (poštu slati na Kopernikova 3)

U Zagrebu 3.ožujka 2020.

Poštovani

nakon mnogih vaših upita kakav ispravn račun morate dobiti za usluge koje plaćate iz svog đepa u zdravstvenom sustavu, uputili smo sljedeći dopis Ministru zdravstva.

Na pažnju:  izv. prof. dr. sc. Vili Beroš, Ministar zdravstva

Poštovani gospodine Ministre,

molimo Vas za odgovor na pitanje:

Kako mora ispravno biti popunjem račun koji dobije oboljeli za pruženu uslugu u zdravstvu, ako tu uslugu plaća iz vlastitog džepa?

Naime, mnogi oboljeli se s tim pitanjem obraćaju našoj Udruzi jer ne mogu dobiti precizan odgovor od zdravstvenih institucija.!!!!!

Pitamo Vas:

1. Moraju li svi računi za usluge koje oboljeli plaćaju iz vlastitog džepa biti fiskalizirani, potpisani i pečatirani ili ?
  2. Kakav točno (ispravan) račun moraju izdavati zaposlenici DZ oboljelima za usluge koje osobno plaćaju i moraju li ti računi biti numerirani, potpisani i pečetirani?
  3. Kakav točno (ispravan) račun oboljelima izdaju oni subjekti koji imaju sklopljene ugovore s HZZO? Odnose li se i na njih gore navedene obveze( moraju li ti računi biti numerirani, potpisani i pečetirani?)  ?
  4. Kakav točno (ispravan) račun moraju izdavati ostali subjekti koji pružaju zdravstvene usluge oboljelima?

Molimo Vas da nam u privitku dostavite primjer ispravno popunjenog računa (ili više njih) koji oboljeli moraju dobiti za usluge koje osobno plaćaju po gore navedenim kategorijama pružatelja usluga, kako bismo mogli točno informirati one koji nam se obraćaju po ovim pitanjima.

Nadamo se Vašem interesu i odgovoru, a u isčekivanju istoga želimo Vam obilje zdravlja.

S poštovanjem,

Marijo Drlje dipl.oec,  Predsjednik  Udruge