Udruga hrvatskih pacijenata – Marijo Drlje, ako se razbolite za vrijeme godišnjih odmora u Republici Hrvatskoj ,u bilo kom gradu, sa iskaznicom HZZO-a javite se bilo kom liječniku, u PZZ koji ima ugovor sa HZZO ili rade u DZ, moraju vas primiti .

Osiguranici HZZO-a imaju pravo na liječenje 365 dana u godini, i to 24 sata na dan, bez obzira na to gdje se zatekli u Republici Hrvatskoj.

 

 

 

Udruga hrvatskih pacijenata (UHP)
Tratinska 27 (poštu slati na Kopernikova 3)
Zagreb
https://udrugahrvatskihpacijenata.hr/

https://www.facebook.com/udrugahrvatskihpacijenata.hr

U Zagrebu 11.6.2019.

 

Poštovani

Kome se osiguranici HZZO-a u ne hitnim stanjima za vrijeme boravka izvan mjesta prebivališta/boravišta mora javiti i tko ga mora primiti? Odgovor možete pročitati ovdje: 2013. Pravo na liječenje izvan mjesta prebivališta

i ovdje:2014. Pravo na lječenje izvan mjesta prebivališta

 

Predlažemo ministru Kujundžiću neka sa ovim dokumentima prije turističke sezone, ponovo  podsjeti sve u sustavu.

U dobroj vjeri.

S poštovanjem
Marijo Drlje dipl.oec

 

0