Udruga hrvatskih pacijenata – Marijo Drlje, pitamo Ravnatelje Domova zdravlja imate li programe za reformirati Domove zdravlja u solidarnom javnom zdravstvenom sustavu?

Zašto neki Ravnatelji Domova zdravlja šute?

Tratinska 27 (poštu slati na Kopernikova 3)

Poštovani,

Zašto šute neki Ravnatelji Domova zdravlja?

Pitamo Ravnatelje Domova zdravlja, imate li planove reforme Domova zdravlja u solidarnom javnom zdravstvenom sustavu?
Jesu li Ravnatelji Domova zdravlja odgovorni za cjelokupni rad u Domovima zdravlja?
Postoji li “zapovjedna odgovornost” Ravnatelja Domova zdravlja kada se dogodi neželjeni događaj?

Povodom nedavne smrti dječaka u Metkoviću, izražavamo iskrenu sućut obitelji umrlog dječaka . Nedaj Bože više nikada nikome da se to dogodi!

Čitamo u medijima kako se je organizirao puk grada Metkovića i ustao u obranu prozvane liječnice u slučaju smrti dječaka.
Zahvaljujemo svima vama koji se borite za istinu u ovom slučaju.
Iz medija saznajemo što se događalo u slučaju nedavne smrti dječaka u Metkoviću. Moramo priznati da ovo što čitamo u medijima i prozvana liječnica od onih koji su je istraživali pomalo zbunjuje. Ovo izgleda strašno za nas male obične smrtnike!
Gdje je tu istina? Je li istina ono što roditelji umrlog kažu ili ovo drugo?

Po nama što se i kako događalo u tom slučaju najbolje znaju roditelji umrlog dječaka i treba samo roditelje poslušati što i kako se sve to događalo.
Pitamo se gdje su u ovoj priči Ravnatelji DZ. Zašto oni šute? Zašto javno ne progovore zajedno sa roditeljima umrlog?
Pitamo Ravnatelje DZ je li propisano što minimalno mora imati od opreme svaka ordinacija u DZ?
Tko , koliko često i kako se kontrolora rad i opremljenost tih ordinacija u PZZ?
Postoji li odgovornost Ravnatelja DZ u opremanju i radu ordinacija u PZZ?
Vas odgovorne u solidarnom javnom zdravstvenom sustavu molimo poduzmite sve u cilju kako netko ne bi “nastrada najslabiji u lancu” več temeljito istražite i pronađite odgovorne. Svi zajedno na istini učimo i izvucimo pouke iz ovog nesretnog slučaja.
U dobroj vjeri
Marijo Drlje