UHP-a. Marijo Drlje, ne novim košaricama usluga u SJZS. Ne nastavku tajkunizacije SJZS.

Tražimo jačanje SJZS. SJZS po nama nema alternativu.

Kopernikova 3
U Zagrebu 1.11.2017.
E-mail:marijodrlje1@gmail.com

GOSPODO LOBISTI TAJKUNIZACIE NE NOVIM KOŠARICAMA USLUGA u SJZS

“Načelo zajedništva potvrđuje…da se nijedno
društvo ne može uistinu nazivati civiliziranim ukoliko
je bolesniku uskraćena medicinska pomoć zbog
nedostatka sredstava.”
Aneurin Bevan, Umjesto straha

…svakako tu je i naš velikan akademik Andrija Štampar od koga možemo učiti o humanosti i solidarnosti te  stvaranju zdravstvene civilizacije. vidi ovdje:

UHP-a-Marijo Drlje, ovdje možete u 10. točaka pročitati kako je akademik Andrija Štampar stvarao zdravstvenu civilizaciju na načelu solidarnosti. Je li neki novi tajkuni ruše SJZS?

…….. NE NOVIM KOŠARICAMA USLUGA u SJZS …..

je li oni lobisti-menađeri tajkunizacije SJZS koji zagovaraju košaricu usluga u SJZS nas žele vratiti u mrak privatluka 18.st. 19.st. ….

….je li lobisti tajkunizacije SJZS hoće stvoriti 2017. god. novo plemstvo na rodijačkoj osnovi ….

Dragi moji, solidarni javni zdravstveni sustav(SJZS) je opće dobro hrvatskog puka i nema alternativu.
Nažalost neki lobisti-menađeri tajkunizacije SJZS, žele možda zbog pohlepe i osobnog bogačenja “pokopati” solidarnost kroz kako kažu uvođenje novih košarice usluga tamo gdje još nisu uvedene pa čak i u PZZ i onda i u obiteljsku medicinu.
Ukoliko se to dogodi po nama cca 3 000 000 osiromašenog hrvatskog puka će ostati bez kvalitetne zdravstvene zaštite na načelu solidarnosti na zlatnom standardu.
Marijo Drlje

( Aneurin Bevan (15. studeni 1897. – 6. srpanj 1960.) Ministar zdravlja Velike Britanije
od 1945. do 1951. Predvodio je utemeljenje Nacionalne zdravstvene službe (National
Health Service) koja je omogućila svim Britancima, ali i drugim osobama koje se
zateknu na tlu Velike Britanije, besplatnu zdravstvenu skrb. Izvor: Wikipedija.)