Udruga hrvatskih pacijenata, Marijo Drlje , hitno tražimo od ministra Kujundžića promijenite propise i zaustavite Ovrhe zbog 25 kn duga.

Ministre Kujundžiću molimo Vas zaustavite Ovrhe .

Kopernikova 3

Zagrebu 27.9.2017.

Poštovani gospodine Ministre zdravstva, dr Kujundžiću

Poštovani gospodine Ravnatelju HZZO-a, dr Dorčiću

Zadnjih dana obrati​l​o nam se veći broj oboljelih​ ​sa zamolbom što napraviti budući da su dobili ovrhu KBC Zagreb za dug iz 2014. godine u iznosu glavnice od 25,00 KN (ima i većih i manjih iznosa). Ljudi uopće nisu znali (tako kažu) za dug i nitko ih nije obavijestio.

Je li ovakav propis koji ovo dopušta  sramot​a​ za državu, bolnice i društvo u cjelini da se za iznos od 25,00 KN pokreće bilo kakav a pogotovo postupak koji oboljelima​​ ​donosi daljnji trošak javnog bilježnika i posebice odvjetnika u iznosu od 688 KN​?

Molimo Vas ispitajte ovu i sve slične situacije i pokušajte naći neko drugo manje bolno riješenje o naplati 25 kn.
Predlažemo​:

1.​ da se prvo dužnicima upute Opomene i da neki rok, recimo od 15 dana da podmire svoje obaveze ….  ili

​ 2.  da se na Otpusno pismo (koje se u pravilu​ šalje naknadno poštom i nema nikakvih dodatnih troškova) na dnu napiše ako postoji dug i u kom ga roku oboljeli mora podmiriti.​

Pitamo Vas što će se dogoditi u pravosudnom sustavu​ ako svaki oboljeli napiše Žalbu na Ovrhu?

Molimo Vas u ime osiromašenog hrvatskog puka​ ispitajte koliko ima ovakvih i sličnih ovrha u MIZ-u i pokušajte to spriječiti.  Molimo Vas pronađite neki drugi manje bolan način  naplate glavnice od 25 kn (kao i svih sličnih malih iznosa…)!

U nadi da čete ovo pročitati i nešto poduzeti na korist osiromašenom hrvatskom puku.

U očekivanju odgovora želimo Vam obilje zdravlja sa prve crte oboljelih.

Marijo Drlje  dipl. oec