Udruga hrvatskih pacijenata – Marijo Drlje, dali smo izjavu za Liječničke novine

Odgovor Novinarki Liječničkih novina na upit o godini mandata Ministra Kujundžića

Udruga hrvatskih pacijenata (UHP)
Kopernikova 3, Zagreb

E-mail: marijodrlje1@gmail.com

———- Proslijeđena poruka ———-
Šalje: marijo drlje <marijodrlje1@gmail.com>
Datum: 11. rujna 2017. u 13:49
Predmet: Fwd: Od kada pratimo zdravstvo (2004) stanje po pitanju TAJKUNIZACIJE SJZS i miješanja praksi je sve gore i gore
Prima: HLK Andreja Bratić <Andreja.Bratic@hlk.hr>

Izjava za Lječničke novine​

Poštovana gospođo Bratić, zahvaljujemo na upitu i ​odgovaramo kako slijedi,​s privitkom.

S​matramo da je stanje u solidarnom javnom zdravstvenom sustavu (SJZS) po dostupnosti prava na liječenje na zlatnom standardu na načelu solidarnosti iz dana u dan sve gore i gore (od 2004. godine pa do danas).​

Smatramo da je temeljni uzrok urušavanju (SJZS) pohlepa nekih lobista – mena

​dž​era koji rade u SJZS i istovremeno lobiraju za tajkunizaciju SJZS,​općeg dobra osiromašenog hrvatskog puka.

Sve ove godine neki lobisti – menadž​eri koji rade u SJZS, a istovremeno​

smišljaju razne smicalice (uvođenje košarice usluga tamo gdje sada ne postoje, nadstandarda i sl....mi u UHP-a se žestoko protivimo uvođenju novih košarica usluga u SJZS , nadstandarda i sl. ​) kako što više tajkunizirati SJZS.

T​u smatramo odgovornima​ sve ministre​ do sada budući da to nisu spriječili​

(pogledajte samo kako izgleda tajkunizirana stomatologija)

Ministar Kujundžić je na početku svog mandata i njegove namjere nam nisu jasne,​ ali nas je strah da ne nastavi putem svojih prethodnika u smislu nastavka tajkunizacije općeg dobra osiromašenog hrvatskog puka, SJZS.Ministar Kujundžić​ ima povijesnu priliku zaustaviti tajkunizaciju SJZS i vratiti zdravstvo humanim djelatnicima u struci i oboljelima na načelu solidarnosti na zlatnom standardu. Svi mi možemo učiti  iz djela velikog akademika Andrije Štampara ako nam je svaki Čovjek i zdravlje našeg osiromašenog​ puka na prvom mjestu prilikom svakog odlučivanja u SJZS​.
Ministar Kujundžić ima povijesnu priliku zaustaviti tajkunizaciju i sačuvati SJZS po mjeri Čovjeka na načelu solidarnosti, na zlatnom standardu​ ili se prikloniti nekim lobistima tajkunizacije (privatizacije) i služiti većim ili manjim budućim tajkunima.​ Dajmo još malo vremena ministru Kujundžiću da izađe iz “pećine na svjetlost” i onda donosimo zaključke.​
O našim zalaganjima i prijedlozima možete se više upoznati na našoj stranici  udrugahrvatskihpacijenata.hr ili fb.

Srdačan pozdrav i obilje zdravlja Vam želimo sa prve crte oboljelih.
U dobroj vjeri.
S poštovanjem

​U Zagrebu 11.9.2017.                       Predsjednik
Marijo Drlje dipl, oec​

0