UHP-a Poziv na konferenciju za medije a tema je prijedlog da se 2.12. proglsi Dan sigurnog liječenja u RH

Konferencija za medije 1.12.2106.

Kopernikova 3
Marijo Drlje, predsjednik, 0911877654
U Zagrebu 29.11.2016.

POZIV za  Konferenciju za medije
– Predsjednici  Republike  Hrvatske
-Predsjedniku Vlade Republike Hrvatske
-Odbor za zdravstvo i socijalnu politiku
-Ministarstvu zdravstva
-Hrvatskom zavodu za zdravstveno osiguranje
-Samostalnom sindikatu zdrav. i soc. skrbi Hrvatske
– KOHOM, HUBOL, HLK, HLS,  HKMS,HLZ
– Svim medijima
– SVIM ZAINTERESIRANIMA
pozivamo Vas na Konferenciju za medije koja će se održati 1.12.2016. godine u 13.00 sati  u Ilici 223 Zagreb u zgradi Crvenog križa.

Tema konferencije će biti:

1. Prijedlog UHP-a za proglašenjem  2.12. za Dan sigurnog liječenja u Republici Hrvatskoj.
    Na konferenciji  želimo pokušati otvoriti dijalog na jednom mjestu, za istim stolom u isto vrijeme sa institucijama i zdravstvenom vlašću na svim razinama i iznijeti naše razloge za ovaj prijedlog.
    Želimo javno iznijeti što nas obične smrtnike boli (mi znamo što nas boli a želimo vidjeti tko  nas javno želi saslušati, pokušati razumjeti i otkloniti naše strahove i nepovjerenje ) i brine u solidarnom javnom zdravstvenom sustavu.
    U nadi da čete pronaći vremena i prostora radujemo se Vašem dolasku.
    Do sada su nas pisano podržali:
    Prof. dr. sc, Hrvoje Jurić, predsjednik Hrvatskog bioetičkog društva
    Prof. dr,sc Mirko Štifanić, predsjednik Hrvatskog pokreta za prava pacijenata-Rijeka
    Dubravko Hoić predsjednik Hrvatske udruge leukemija i limfoma-Zagreb
    Živana Radić, predsjednica Udruge dentalnih tehničara Republike Hrvatske, dr. Dražem Gorjanski spec. obit. med. , portal najdoktor.com   prof.   Lovre  Kelam  i drugi
    U očekivanju odgovora želimo Vam obilje zdravlja sa prve crte oboljelih
    U dobroj vjeri
    Marijo Drlje dipl.oec