5.5.2015.Udruga hrtvatskih pacijenata vas poziva na konferenciju za medije na temu: Ministre Varga odustanite od nastavka tajkunizacije SJZS.

Konferencija za medije- tražimo novi FISH laboratorij

Gundulićeva 26/3  (poštu slati na Kopernikova 3)
Marijo Drlje, predsjednik

-Predsjedniku Hrvatskog sabora
-Predsjednici Republike Hrvatske
-Predsjedniku Vlade Republike Hrvatske
-Odbor za zdravstvo i socijalnu politiku
-Ministarstvu zdravlja
-Hrvatskom zavodu za zdravstveno osiguranj
-Hrvatskoj liječničkoj komori

-Hrvatskom liječničkom zboru

-Hrvatskoj stomatološkoj komori

-Hrvatskoj komori medicinskih sestara

-Samostalnom sindikatu zdrav. i soc. skrbi Hrvatske

– OPOZICIJI (svim političkim strankama)

– SVIM MEDIJIMA-

Pozivamo Vas na Konferenciju za medije, koja će se održati u utorak 5.5. 2015. u 13.00 sati u zgradi Crvenog Križa, Ilica 223, Zagreb.

Za nas u UHP-a zdravlje nema cijenu. Bolest nije roba i ne smije biti razlog za nastavak tajkunizacije SJZS radi osobnih profita  nekoliko tisuća novih tajkuna.

Mi u UHP-a tražimo jačanje SJZS a ne njegov pokop. Ova dva predložena Zakona po nama u UHP-a su pokop SJZS.

Jačanje SJZS osigurava svakom oboljelom i njihovim obiteljima dostojanstvo u bolesti i umiranju.

Danas je posljednji trenutak da odustanete od tajkunizacije i amerikanizacije SJZS. Molimo vas   u ime Čovjeka i njegovog zdravlja odustanite od nastavka tajkunizacije SJZS i na taj način odlučite se za Čovjeka i njegovo zdravlje a ne za profit pojedinaca.

Ovo je naš, UHP-a krik za spas solidarnog javnog zdravstvenog zdravstvenoga sustava (SJZS), općeg dobra Hrvatskog puka.

Teme:

1. Prijedlog nacrta Zakona o zdravstvenoj zaštiti, kao i Zakona o zdravstvenom osiguranju.

2.Dobili smo dopis „da je zbog nedostatka cca 1500 000 kn na KBC Rebru prestao  raditi vrlo bitan laboratorij pri Kliničkoj jedinici za citogenetiku i FISH dijagnostiku  hemato – onkoloških bolesti“.

Mi oboljeli tražimo i molimo da se ovaj problem po HITNOM  postupku riješi i da laboratorij nastavi što hitnije sa radom.

Na Konferenciji će govoriti Marijo Drlje predsjednik UHP-a i kirurg dr  Dražen Budimir osobni savjetnik za medicinska pitanja Predsjednika UHP-a.

U dobroj vjeri a vjerujemo da će buduće vrijeme pokazati da ste pogriješili ako nastavite sa „tajkunizacijom i amerikanizacijom“ SJZS a to po nama znači pokop SJZS i bol, patnja i trpljenje nekoliko milijuna naših građana kada se razbole.

U Zagrebu  5.svibnja 2015.                                                   P R E D S J E D N I K

Marijo Drlje  dipl. oec