Udruga hrvatskih pacijenata predlaže MIZ-u i HZZO-u da ne kažnjavaju obiteljske liječnike i oboljele ako doista nisu krivi ni za što.

Digli smo glas protiv kažnjavanja obiteljskih liječnika

Gundulićeva 26/3 (poštu slati na kopernikova 3)
U Zagrebu 1. prosinca 2014.

———- Proslijeđena poruka ———-

Šalje: marijo drlje <marijodrlje1@gmail.com>
Datum: 1. prosinca 2014. u 12:51
Predmet: Zašto kažnjavati oboljele i obiteljske liječnike ako doista nisu krivi ni za što?
Prima: info@hzzo.hrinfo@miz.hrsinisa.varga@miz.hr, Tatjana Prendja-Trupec <tatjana.prendja-trupec@hzzo.hr>

Poštovani gospodine Ministre zdravlja, poštovana gospođo Ravnateljice HZZO-a

u privitku vam dostavljamo Žalbu gđe  J. K. a zbog prekida bolovanja od kontrolora.

Predlažemo vam da ne kažnjavate obiteljske liječnike kada za to nema razloga.
Obiteljskim liječnicima nije lako jer su svaki dan na prvoj crti bojišnice za razliku od nekih odnarođenih zdravstvenih djelatnika na višim razinama.
Nije lako raditi svaki dan na prvoj crti sa nama oboljelima. Svaki Čovjek različito prihvaća svoju bolest i različito se ponaša…
Predlažemo vam da osobno vi i vaši suradnici upoznate gđu J. K. i njenu teško bolesnu kći i kada to učinite onda donosite odluke sukladno svojoj savjesti i struci.
Ne želimo ulaziti u djelokrug rada kontrolora ali sve češće nam oboljeli ukazuju na nedostatak komunikacije i ne dobivanju nikakvih pisanih rješenja prilikom prekidanja bolovanja…jeli to u redu u 21 stoljeću?
 Pitamo vas hoćete li možda nagraditi ili promaknuti kontrolora dr. K.  N. zbog načina sudjelovanja i prekida bolovanja u ovom predmetu?.
U očekivanju odgovora nama u UHP i imenovanoj želimo vam obilje zdravlja
 Marijo Drlje