Udruga hrvatskih pacijenata – Javna podrška gospođi Lidiji Mraz djelatnici bjelovarske bolnice zbog istupa u javnosti.

Gundulićeva 26/3 (poštu slati na Kopernikovu 3)
ZAGREB

U Zagrebu 30. Kolovoza 2014.

Javna podrška gospođi Lidiji Mraz djelatnici bjelovarske bolnice

Javno zahvaljujemo i dajemo podršku gospođi Lidiji Mraz što je skupila hrabrosti i ispričala javnosti svoju priču koju je doživjela u solidarnom javnom zdravstvenom sustavu(SJZS)

Pozivamo i sve ostale zdravstvene djelatnike da slijede primjer gospođe Lidije Mraz a ne da loše stvari guraju pod (staleški) tepih i da  svoja negativna iskustva iznesu javno jer jedino na taj način će se početi rješavati problemi u SJZS a time i vračati povjerenje nas oboljelih u isti.

Pozivamo Ministra zdravlja da osobno se angažira u ispitivanju cijelog slučaja (ne samo ovog) a rezultate istrage (uključujući moguće kazne i odgovornost) priopći javno.

Mi u UHP-a predlažemo da Ministar zdravlja nagradi gospođu Lidiju Mraz  i to priopći javno.

Marijo Drlje