Još nema odgovora od MIZ-a gdje se osiguranik HZZO-a treba javiti kad se razboli van mjesta svog prebivališta? UHP-a uputila MIZ-u ponovo upit.

Iako znaju za problem nije ih briga!

Šalje: Marijo Drlje <marijodrlje1@gmail.com>
Datum: 18. srpnja 2013. 12:11

Predmet: Fwd: Ministre kome se osiguranik HZZO-a treba javiti kad se razboli vam mjesta svog prebivališta? Tko takvog oboljelog mora primiti i zbrinuti: HITNA, obiteljski liječnici gdje se oboljeli zatekne ili…? Ako na godišnjem odmoru osiguranik HZZO-a dobije upalu uha, ili grla i javi se HITNOJ, jeli to mora platiti?
Poštovani

po ovim pitanjima još od vas nismo dobili kvalitetan i jednostavan odgovor koji smo tražili više puta (usmeno i pisano) od srpnja 2012.godine.
Nažalost problemi se nastavljaju kada se za vrijeme godišnjih odmora osobe razbole….idu u Domove zdravlja ili Hitnu, dobiju preporuku za lijek ali im ne ispisuju recepte već ih upućuju da zovu telefonom svoje liječnike (u opisu djelatnosti to nije posao obiteljskog liječnika ili možda je?)  u mjestu stalnog prebivališta da im pošalju recept za taj lijek…ovi to odbijaju ( po našim iskustvima) i kažu “dođite na pregled”… obiteljski liječnici gdje se zateknu oboljeli ih neće primiti a oboljeli ne mogu dokazati da su ih odbili…a MIZ-a koliko je nama poznate ne čini ništa već evo godinu dana da to riješi…
Ukratko ne postoje narodu jasna “pravila igre” što činiti kada na godišnjem odmoru dobiju neku upalu ili slično. Jeli po MIZ-u ljudi moraju prekidati godišnji odmor i vratiti se u mjesto stalnog prebivališta kako bi se mogli liječiti kod svog obiteljskog liječnika? Možda je ovo za zdravstvenu vlast nevažan problem ali za osiguranike HZZO-a ovakvi problemi mogu biti veliki i pokvariti im godišnje odmore cijele obitelji…
Zar se ne plača sve iz istog proračuna samo treba malo dobre volje i organizacije u našoj turističkoj zemlji da ljudi ne idu sa strahom na godišnje odmore što će se dogoditi ako se razbole i ne doživljavaju nerviranja i ponižavanja na plus 35 stupnjeva C(i više)
Još jednom vas molimo učinite u organizacijskom smislu sve kako bi naši sugrađani išli na godišnji bezbrižno i točno znali kome se trebaju javiti (i tko ih mora potpuno zbrinuti) u slučaju ako se razbole( pa i lakše kad im život na prvi pogled nije ugrožen) na moru a da zbog nekih lakših oboljenja ne moraju prekidati godišnje odmore.
Javno zdravstveno kampanja bi po ovom pitanju bila od neprocjenjive važnosti ne samo za oboljele nego i za gospodarstvo naše zemlje u cijelini.
U očekivanju kvalitetnih, jednostavnih i preciznih  odgovora želimo vam obilje zdravlja i da se ne razbolite za vrijeme godišnjih odmora iako znamo da vi vjerojatno ne bi imali ovakvih problema kao obični smrtnici bez veza i poznastva.
Opet pišemo u dobroj vjeri u nadi vašeg razumijevanja i konačno rješavanja stvarnog problema  na dobrobit svih građana lijepe naše Hrvatske.
S poštovanjem
Udruga hrvatskih pacijenata
Marijo Drlje, predsjednik
0