UHP-a. Marijo Drlje predlažemo MIZ-u okrugli stol na temu – prijedloga novog financiranja ortodontske terapije za pacijente do 18 godina

Ministre Ostojiću  ako je doista  riječ o smanjenju prava u SJZS je li u tom  slučaju ovo nastavak TAJKUNIZACIJA SJZS?

UDRUGA HRVATSKIH PACIJENATA (UHP)
Kopernikova 3,  Zagreb

U Zagrebu 18.1.2013.godine

Ministarstvo zdravlja

n/p ministra, prof. dr. sc.Rajko Ostojić, dr. med.

Zamjenik ministra, prim.mr.sc. Marijan Cesarnik

Poštovani,

ovih dana se u javnosti govori o reformi i prijedlogu novog financiranja ortodontske terapije u Hrvatskoj za pacijente do 18 godina starosti.

Mi u Udruzi hrvatskih pacijenata smo zabrinuti i strah nas je zbog mogućeg smanjenja prava za naše male pacijente u solidarnom javnom zdravstvenom sustavu (SJZS).

Do sad po ovom važnom pitanju za SJZS nije bilo nikakve javne rasprave pa Vam predlažemo da organizirate jedan okrugli stol i javno o ovome progovore svi zainteresirani.

Otvorite javnu raspravu na jednom mjestu u isto vrijeme i pozovite sve zainteresirane,  miz, HZZO, ortodonte, medije, oboljele, udruge, roditelje, profesore…  da svi kažu što imaju?

Javna rasprava bi odgovorila na sva nejasna pitanja i dala odgovor svim zainteresiranim .

Ovaj prijedlog pišemo vam u dobroj vjeri sa jedinim ciljem da se sačuva opće dobro SJZS.

U očekivanju odgovora želimo Vam obilje zdravlja i da predizborna obećanja: „Solidarno i svima jednako dostupno zdravstvo. Dvostruka solidarnost – zdravih s bolesnima i bogatih sa siromašnima“ pretvorite u djela.

Poštovani Ministre  ako je doista  riječ o smanjenju prava u SJZS je li u tom  slučaju ovo nastavak TAJKUNIZACIJA SJZS?

Marijo Drlje dipl. oec